Nie każdy może cieszyć się naturalnie długimi i gęstymi rzęsami. Każdy jednak może zdecydować się na regularne stosowanie odżywek stymulujących wzrost lub zagęszczających włoski. Na rynku kosmetycznym nie brakuje preparatów, które różnią się ceną, składem, a finalnie również i skutecznością. Jak jednak wybrać tę właściwą odżywkę? Na pierwszym miejscu powinno się stawiać bezpieczeństwo jej stosowania, zważywszy na to, że zwykle kuracje regenerujące wiążą się z koniecznością używania preparatów przez kilkanaście tygodni. Ważne jest więc to, by uważnie przyglądać się składom takich kosmetyków. O tym, co definiuje bezpieczne odżywki, piszemy poniżej.

Co wyróżnia bezpieczne odżywki do rzęs?

Bezpieczna odżywka do rzęs to przede wszystkim taka, która została przebadana dermatologicznie. Atest bezpieczeństwa powinien zostać wystawiony przez niezależne instytucje, które ocenią skład serum oraz zweryfikują jego oddziaływanie w kontakcie ze skórą i oczami. Nie warto kupować zatem preparatów z niesprawdzonych źródeł. Jednocześnie jednak warto mieć na uwadze fakt, że nawet najwięksi producenci mogą mieć sporo do ukrycia. Nie należy więc wierzyć na słowo, a dobrze jest zweryfikować prawdziwość badań i sprawdzić, czy rzeczywiście wspomniana jednostka badawcza istnieje lub wydaje stosowne oświadczenia.

Ponadto tym, co definiuje bezpieczne odżywki do rzęs, jest jak największa zawartość naturalnych składników. Najniższe ryzyko wystąpienia podrażnień wiąże się z używaniem produktów zawierających naturalne wyciągi roślinne i olejki. Najlepiej, gdy preparaty mają krótkie składy i nie zawierają syntetycznych substancji, które mogą wywoływać podrażnienia i stany zapalne. Najczęściej wątpliwości budzi zawartość bimatoprostu. Zwykle lepiej używać odżywek do rzęs bez bimatoprostu, nie mniej warto pamiętać, że skutki uboczne używania preparatów z tą substancją w składzie nie wystąpią u wszystkich. Przy wyborze odżywki należy więc kierować się indywidualnymi preferencjami, gdyż nie zawsze to, co sprawdza się u innych, sprawdzi się w naszym przypadku.