Długie i gęste rzęsy to atut każdej kobiety. Nie dziwi więc popularność sztucznych rzęs czy zabiegów podkręcających włoski. Okazuje się jednak, że aby móc cieszyć się takim efektem, wcale nie trzeba korzystać z drogich zabiegów kosmetycznych. Są sposoby, dzięki którym można poprawić wygląd rzęs we własnym domu podczas codziennej pielęgnacji. Właściwa pielęgnacja rzęs to klucz do sukcesu. Ważne jest nie tylko stosowanie odpowiednich kosmetyków, ale również właściwe ich aplikowanie. Chcesz wiedzieć, jak dbać o naturalne rzęsy, by wyglądały pięknie i zdrowo? Poznaj nasze wskazówki i ciesz się zachwycającym parasolem rzęs.

Sposoby na gęste i długie rzęsy

Jeśli chcesz cieszyć się zdrowym wyglądem naturalnych rzęs, musisz przede wszystkim pamiętać, że aby włoski były mocne i się nie łamały, należy się zdrowo odżywiać. Nie od dziś wiadomo, że dieta wpływa na wygląd. Niewłaściwe jedzenie to nie tylko kłopoty ze zdrowiem i walka z nadmiernymi kilogramami, ale także słabsze włosy i gorszy wygląd skóry. Chcąc temu zapobiec, zadbaj, by w Twojej codziennej diecie nie zabrakło warzyw, owoców i białka. Poza zdrowym odżywianiem skup się na pielęgnacji i unikaj agresywnych kosmetyków, które mogą obciążać włoski. Przede wszystkim nie używaj codziennie wodoodpornego tuszu do rzęs. Nie korzystaj też zbyt często z zalotki.

Ponadto zainwestuj w dobrej jakości preparaty do demakijażu, a podczas zmywania kosmetyków nie pocieraj oczu zbyt mocno. Pamiętaj jednak, by dokładnie oczyścić rzęsy, gdyż zaschnięty tusz je osłabia i przyspiesza ich wypadanie. Kiedy zmyjesz makijaż, następnym krokiem powinna być aplikacja odżywki do rzęs. Możesz korzystać z naturalnych sposobów odżywienia włosków, np. aplikując na nie olejek rycynowy czy wywar z zielonej herbaty. Większą skuteczność i mniejsze ryzyko podrażnień oczu zapewniają jednak specjalne, przebadane dermatologicznie odżywki na porost rzęs. Wśród takich produktów wymienić można nasze serum regenerujące rzęsy Bodetko Lash, które przynosi pierwsze efekty już po kilku tygodniach regularnego używania.