Chcesz mieć piękne rzęsy? Pamiętaj, że aby uzyskać efekt zdrowych i gęstych włosków, wcale nie musisz udawać się na wizytę do kosmetyczki. Nie jesteś skazana na kosztowne zabiegi w postaci podkręcania rzęs czy aplikacji sztucznych kępek, w których czujesz się nienaturalnie. Okazuje się, że skutecznym rozwiązaniem jest codzienna pielęgnacja, która bazuje na odżywianiu włosków przy użyciu dobrej jakości odżywki do rzęs. Dostępne w naszej ofercie preparaty do rzęs nie tylko wzmocnią włoski, ale także zapobiegną ich wypadaniu. Zastanawiasz się, czy stosowanie tego rodzaju preparatów ma sens? Przekonaj się sama. O tym, jak działają odżywki na porost rzęs, przeczytasz poniżej.

Jak stosowanie odżywek wpływa na wygląd rzęs?

Działanie odżywek do rzęs zwykle ma na celu regenerację, a co z tym się wiąże również i poprawę wyglądu włosków. Na rynku znaleźć można preparaty, które pogrubiają lub wydłużają włoski. Zwykle dodatkowo też wzmacniają strukturę rzęs, przyspieszając ich porost i zapobiegają ich wypadaniu. Są też takie odżywki, które w swoim składzie zawierają substancje, odpowiadające za podkręcenie i nabłyszczenie włosków, przez co wydają się one mocniejsze i ciemniejsze. Zanim więc zdecydujesz się na zakup konkretnej odżywki lub stwierdzisz, że wybrany produkt nie spełnia Twoich oczekiwań, zastanów się, jaki efekt chcesz osiągnąć. Taka wiedza z pewnością ułatwi Ci wybór właściwego preparatu.

Musisz przy tym pamiętać, że jednorazowa aplikacja odżywki do rzęs nie przyniesie natychmiastowych efektów. Co więcej, najprawdopodobniej nie przyniesie żadnych, które można by zauważyć gołym okiem. Nie powinnaś się jednak zrażać, gdyż odżywcze kuracje przynoszą pierwsze efekty zwykle po kilku tygodniach regularnego stosowania. Co więcej, często ich spektakularne działanie można zauważyć dopiero po kilku miesiącach. W przypadku stosowania naszego serum na porost rzęs pełny efekt w postaci długich i gęstych włosków zyskuje się po upływie trzech miesięcy, z czego pierwsze efekty da się zauważyć po 30 dniach codziennej aplikacji.