O gęstym wachlarzu rzęs marzy niejedna kobieta. Niestety pod wpływem wielu czynników takich jak m.in. stres, wiek, niewłaściwa higiena czy też źle wykonywane zabiegi przedłużania, rzęsy stają się kruche i przerzedzone. Co zrobić, by je wzmocnić? Na rynku znaleźć można wiele produktów, które mają odżywiać rzęsy i przyspieszać ich porost. W praktyce jednak część takich preparatów się nie sprawdza. Niektóre z nich zawierają też składniki, które mogą powodować alergie. Jaki jest więc sprawdzony sposób na wzmocnienie rzęs? O skutecznej kuracji odżywiającej rzęsy, piszemy poniżej.

Co robić, by odżywić rzęsy?

Aby cieszyć się gęstymi i pięknymi rzęsami, trzeba pamiętać o kilku zasadach. Po pierwsze, znaczenie ma właściwa dieta bogata w witaminy A, E, C, D, H i B oraz minerały takie jak cynk, miedź, żelazo oraz wapń. Po drugie, kluczowa jest odpowiednia pielęgnacja. Przede wszystkim ważny jest codzienny demakijaż. Pozostałości po tuszu osłabiają rzęsy oraz spowalniają ich wzrost, dlatego makijaż należy usuwać tak długo, aż wacik pozostanie całkowicie czysty. Po trzecie, ratunkiem dla osłabionych rzęs jest zastosowanie kuracji odżywczej. W tym celu najlepiej stosować preparaty, posiadające w składzie jak najwięcej naturalnych komponentów. W naszej ofercie znaleźć można skuteczne serum wzmacniające rzęsy Bodetko Lash.

Jak wygląda kuracja wzmacniająca rzęsy?

Efekty kuracji wzmacniających rzęsy widoczne są już po pierwszych tygodniach stosowania preparatów odżywczych. Warto jednak pamiętać, że aby cieszyć się pięknymi rzęsami, najważniejsza jest regularność. Naszą odżywkę Bodetko Lash należy stosować każdego dnia po wieczornym demakijażu twarzy i oczu w ciągu trzech lub czterech miesięcy. Po tym czasie rzęsy są wyraźnie wzmocnione i gęściejsze. Dla podtrzymania takiego efektu preparat warto jednak stosować dłużej, najlepiej kilka razy w tygodniu przez kolejne trzy lub cztery miesiące.  Dużą rolę odgrywa przy tym sposób nakładania odżywki. Serum należy dokładnie aplikować na nasadę rzęs od kącika w kierunku zewnętrznej części oka.